MERCAN DENİZ BAYRAM

Puan 83,250 Balıkesir

AYZA ÇOBAN

Puan 83,251 Balıkesir

MANSİYONLAR

1- Alp Tuna Sadıkoğlu / Balıkesir  - Aldığı Puan 82,750

2- Pelin Özçelik / İSTANBUL  - Aldığı Puan 81,250

3- Sedef Nil Emecen / İZMİR - Aldığı Puan 81,125

4- Mercan Deniz Bayram /Balıkesir - Aldığı Puan 81,010

5- Ege Ermişcan / Karşıyaka İzmir - Aldığı Puan 80,500

6- Öykü Saraç / İnegöl BURSA - Aldığı Puan 80,150

7-  Zahide Pınarbaşı / ANKARA - Aldığı Puan 80,125

8- Sümeyye Taşpınar /  AFYON - Aldığı Puan 79,550

9- Masal Bencik /  Karşıyaka İZMİR - Aldığı Puan 79,525

10- İrem Filikçioğlu / Gaziemir İZMİR - Aldığı Puan 79,500

11- Elem Şen / SAKARYA - Aldığı Puan 79,500

12- Naz Goğtaş / Çatalça İSTANBUL - Aldığı Puan 79,500

Not; Yarışma kurallarımıza göre sadece 10 öğrenciye mansiyon verilmektedir. Fakat bu kategoride

10 cu sırada aynı puanı 3  öğrenci de kazandığı için 12 öğrenciye birden mansiyon verilmiştir.

 

 

6-9 Yaş  Kategorisi  Yılın Çocuk Ressamları

2

1

DAMLA BAKIRCI

Puan 92,333 İzmir

3

RABİANUR ORTAHİSAR

Puan 91,555 Samsun

ADA AYDEMİR

Puan 90,888 Kocaeli

MANSİYONLAR

1- Ahmet İhsan Pınarbaşı / Altındağ ANKARA  -  Aldığı Puan 90,444

2- Zümra Nur Orhan / Urla İZMİR - Aldığı Puan 89,777

3- Sare Bozkut / BALIKESİR - Aldığı Puan 89,555

4- Esra Zeynep Yakışık / Pendik İSTANBUL - Aldığı Puan 89,111

5- Mira Ulusoy / Güzelbahçe İZMİR - Aldığı Puan 88,333

 6- Nilsu Sürücü/ Narlıdere İZMİR - Aldığı Puan 87,555

7- Nilsu Sürücü/ Narlıdere İZMİR - Aldığı Puan 87,555

8- Neva Kendiroğlu / Muratpaşa ANTALYA - Aldığı Puan 87,444

9- Nehir Çağla Ersoy / Merdivenköy İSTANBUL - Aldığı Puan 87,111

10- Eylül Çelikkıran / İZMİR - Aldığı Puan 86,555

Not; 6 ve 7 sırada bulunan 87,555 puanla yarışan Nilsu Sürücü 2 ayrı eseri ile ve aynı puanla 2 ayrı

mansiyon almaya hak kazanmıştır. Sponsor firmaların seçecekleri mansiyon eserler 23 Nisan haftası açıklanacaktır.

 

 

 

 

Yılın En İyi Çocuk Ressamlarını

Yetiştiren Anaokulları Öğretmenleri ve Öğrencileri

3-5 Yaş Kategorisi 1. lik Ödülü

1

TEPEKÖY İLKOKULU

Mezitli MERSİN

1

BURCU İLASLAN

Anasınıfı Öğretmeni

1

RABİANUR ORTAHİSAR

1

RABİANUR ORTAHİSAR

1

RABİANUR ORTAHİSAR

1

RABİANUR ORTAHİSAR

3-5 Yaş Kategorisi 2. lik Ödülü

2

TEPEKÖY İLKOKULU

Mezitli MERSİN

2

BURCU İLASLAN

Anasınıfı Öğretmeni

2

RABİANUR ORTAHİSAR

2

RABİANUR ORTAHİSAR

2

RABİANUR ORTAHİSAR

2

RABİANUR ORTAHİSAR

3-5 Yaş Kategorisi 3. lük Ödülü

3

TEPEKÖY İLKOKULU

Mezitli MERSİN

3

BURCU İLASLAN

Anasınıfı Öğretmeni

3

RABİANUR ORTAHİSAR

3

RABİANUR ORTAHİSAR

3

RABİANUR ORTAHİSAR

MANSİYONLAR

1- Ahmet İhsan Pınarbaşı / Altındağ ANKARA  -  Aldığı Puan 90,444

2- Zümra Nur Orhan / Urla İZMİR - Aldığı Puan 89,777

3- Sare Bozkut / BALIKESİR - Aldığı Puan 89,555

4- Esra Zeynep Yakışık / Pendik İSTANBUL - Aldığı Puan 89,111

5- Mira Ulusoy / Güzelbahçe İZMİR - Aldığı Puan 88,333

 6- Nilsu Sürücü/ Narlıdere İZMİR - Aldığı Puan 87,555

7- Nilsu Sürücü/ Narlıdere İZMİR - Aldığı Puan 87,555

8- Neva Kendiroğlu / Muratpaşa ANTALYA - Aldığı Puan 87,444

9- Nehir Çağla Ersoy / Merdivenköy İSTANBUL - Aldığı Puan 87,111

10- Eylül Çelikkıran / İZMİR - Aldığı Puan 86,555

Not; 6 ve 7 sırada bulunan 87,555 puanla yarışan Nilsu Sürücü 2 ayrı eseri ile ve aynı puanla 2 ayrı

mansiyon almaya hak kazanmıştır. Sponsor firmaların seçecekleri mansiyon eserler 23 Nisan haftası açıklanacaktır.

 

 

KAZANANLAR

 

1 Altın Fırça Ödülleri Yarışması

Sonuçların Listesi Aşağıda Verilmiştir.

 

Anaokulları Kategorisi 3-5 Yaş Kazananlar Listesi

 

Yılın Anaokulları, Yılın Anaokulu Öğretmenleri ve

Yılın Anaokulu Öğrencileri

 

1.lik Ödülü

Jüri Puan Ortalaması; 87,59

Okul Adı; Tepeköy İlkokulu - Mersin

Öğretmen Adı; Burcu İlarslan

Öğrenciler

1-Ada Erkal  2-Almira Erkal   3-Ayşe Nur Akman   4-Gülşen Ela Kurt

 

2.lik Ödülü

Jüri Puan Ortalaması; 81,68 

Okul Adı; Özel Tuzla Mavi Boncuk Anaokulu / Tuzla İSTANBUL

Öğretmen Adı; Banu Karakurt Gürgür

Öğrenciler;

1-Gökçe Güloğlu 2- Doğa Rena Kurcan 3-Mehmet Çınar Akkuş 4-Beril Bayram

 

3.lük Ödülü

Jüri Puan Ortalaması; 79,70 

Okul Adı; Profesyonel Eğitim Merkezi (PEMA KOLEJİ) / KONYA

Öğretmen Adı; Fatma Özden Örem

Öğrenciler;

1-Kerem Sönmez 2-Ahmet Barış 3 Yağmur Diltaz

 

3-5 Yaş Anaokulu Mansiyonlar

1-  Arya İlgen / Aldığı Puan 80,875

Şaziye Tekışık Anaokulu / ANKARA  -  Öğretmen; Serap Akınç Yazıcı

 

 

2- Cengiz Asaf Altay / Aldığı Puan 80,027

 Özel Gebze Anaokulu Gebze  İstanbul / Öğretmen; Eylem Yılmaz

 

3- Betsi Varol / Aldığı Puan 78,750

Ulus Özel Musevi 1. Karma Anaokulu Beşiktaş İst./ Öğretmen; Günhan Taşdöndüren

 

4-  Can Mahir Erdem Aldığı Puan 78,375

Özel Mev Koleji Şehir ANKARA / Öğretmen Adı; Sibel Doyurgan

 

5- Miray Salam / Aldığı Puan 78,250

Küçük Şeyler Anaokulu  Edirne  / Öğretmen; Selay Sületen

 

6- Zehra Topçu / Aldığı Puan 77,750

Özel Küçük Yıldızlar Anaokulu İzmir / Öğretmen: Pınar Güngör

7-Miraç Samancıoğlu / Aldığı Puan 77,125

Munis Faik Ozansoy Ortaokulu Küçükçekmece İstanbul Öğretmen; Tuğba Eroğlu

8- Nefes Ülker / Aldığı Puan 76,875

Özel Özgür Çocuklar Anaokulu Güzelbahçe İzmir / Öğretmen; Özgür Biroğul

9- Sara Naz Aktaş / Aldığı Puan 76,625

Okul Adı Özel Küçük Yıldızlar Kreşi Menemen İzmir /  Öğretmen; Esra Roz

10- Kaycan Mehmetali Uluhan  / Aldığı Puan 76,375

Yeni Boğaziçi Yakın Doğu Anaokulu Gazimagusa KKTC /  Öğretmen Adı; Gülşen Şafaklı

 

Not; Yarışma kurallarımıza göre yarışmaya katılan her okul en az 3 en fazla 5 öğrencinin aldığı toplam jüri puanlarının ortalaması ile 1. 2. ve 3. okul seçilmektedir. İlk 3 okuldan sonraya kalan okullar içinde yarışmaya katılan tüm eserlerin içindeki en yüksek puanı alan 10 eser ise mansiyon almaya hak kazanır. Mansiyonlar okula değil öğrenciye verilmiştir.

 

İlkokullar Kategorisi

6-9 Yaş Kazananlar Listesi

 

Yılın İlkokulları, Yılın İlkokul Öğretmenleri ve

Yılın ilkokul Öğrencileri

 

1.lik Ödülü

 

Juri Puan Ortalaması: 90,267

Okul Adı; Aydın Özel Başak Koleji / AYDIN

Öğretmen Adı: Burak Erim

Öğrenciler.

1-Hanzade Aydaş 2-Kayla Su Dural 3-Melis Akyacı 4- Masal Karakaş 5-Mefaret Ülgüdür

 

2.lik Ödülü

 

Juri Puan Ortalaması: 85,644

Okul Adı; MEB Mutluluk Sanat Atölyesi / Bornova İZMİR

Öğretmen Adı: Seçil Çınardalı Evkuran

Öğrenciler.

1- Yaren Yıldız 2-Eymen Taşpınar 3- Pera Koyuncu 4-Gaye Akın 5-ada Sügün

 

3.lük Ödülü

 

Juri Puan Ortalaması: 84,037

Okul Adı; Profesyonel Eğitim Merkezi PEMA KOLEJİ Şehir; KONYA

Öğretmen Adı; UĞUR AVCI

Öğrenciler

1- Öykü Sena Önem 2-Ayşe Yılmaz 3-Mehmet Emir Dibeklioğlu

 

6-9 Yaş İlkokul Mansiyonları

 

1- Nisa Su Gümüş / Aldığı Puan 92,333

Karşıyaka Özel Takev İlkokulu / Karşıyaka İZMİR   Öğretmen; Ayça Gür

2- Adı Soyadı; Ada Köseoğlu / Aldığı Puan 89,111

Karşıyaka Özel Takev İlkokulu / Karşıyaka İZMİR   Öğretmen; Ayça Gür

3-  Burcu Zeynep Mavuş / Aldığı Puan 82,333

Ersev Okulları / Ümraniye İSTANBULl / Öğretmen; Serap Özkan

4- Eftaliya Muşlu / Aldığı Puan 80,889

Soljenitsin Rus Dili ve Kültürü Derneği / Bostanlı İZMİR Öğretmen: Rina Eron

5- Müzeyyen Taşarslan / Aldığı Puan 80,777

 Gazipaşa İlkokulu / Beypazar ANKARA Öğretmen; Hümeyra Taşkıran

6- Gül Meva Özdemir / Aldığı Puan 80,677

Gazipaşa İlkokulu  / Beypazar ANKARA Öğretmen; Hümeyra Taşkıran

7- Gülbeyaz Boğa / Aldığı Puan 80,556

Gazipaşa İlkokulu  / Beypazar ANKARA Öğretmen; Hümeyra Taşkıran

8- Deniz Aşkar / Aldığı Puan 80,222

FMV Özel Işık İlkokulu Şişli İSTANBUL/ Öğretmen; B. Pınar Karabiber

9- Alya Tastasa / Aldığı Puan 79,889

Ulus Özel Müsevi 1. Karma İlkokulu / Beşiktaş İSTANBUL / Öğretmen; Serap Can

10-Elif Ada Civelek Aldığı / Puan 79,875

Ekin Koleji /  Menemen İZMİR / Öğretmen; Evrim Mumcu

 

Not; Yarışma kurallarımıza göre yarışmaya katılan her okul en az 3 en fazla 5 öğrencinin aldığı toplam jüri puanlarının ortalaması ile 1. 2. ve 3. okul seçilmektedir. İlk 3 okuldan sonraya kalan okullar içinde yarışmaya katılan tüm eserlerin içindeki en yüksek puanı alan 10 eser ise mansiyon almaya hak kazanır. Mansiyonlar okula değil öğrenciye verilmiştir.

 

3-5 Yaş Bireysel Kategori

Kazananlar Listesi

 

1.Lik Ödülü:  ADA CİNEL

Juri Puan Ortalaması: 87,501   Şehir İSTANBUL

 

2.Lik Ödülü: Mercan Deniz Bayram

Juri Puan Ortalaması: 83,250   Şehir BALIKESİR

 

3.Lük Ödülü: AYZA ÇOBAN

Juri Puan Ortalaması: 83,125   Şehir ANKARA

 

3-5 Yaş Mansiyonlar

1- Alp Tuna Sadıkoğlu / Balıkesir

Aldığı Puan 82,750

2- Pelin Özçelik / İSTANBUL

Aldığı Puan 81,250

3- Sedef Nil Emecen / İZMİR

Aldığı Puan 81,125

4- Mercan Deniz Bayram /Balıkesir

Aldığı Puan 81,010

5- Ege Ermişcan / Karşıyaka İzmir

Aldığı Puan 80,500

6- Öykü Saraç  / İnegöl BURSA

Aldığı Puan 80,150

7-  Zahide Pınarbaşı / ANKARA

Aldığı Puan 80,125

8- Sümeyye Taşpınar /  AFYON

Aldığı Puan 79,550

9- Masal Bencik /  Karşıyaka İZMİR

Aldığı Puan 79,525

10- İrem Filikçioğlu / Gaziemir İZMİR

Aldığı Puan 79,500

11- Elem Şen / SAKARYA

Aldığı Puan 79,500

12- Naz Goğtaş / Çatalça İSTANBUL

Aldığı Puan 79,500

Not; Yarışma kurallarımıza göre sadece 10 öğrenciye mansiyon verilmektedir. Fakat bu kategoride

10 cu sırada aynı puanı 3  öğrenci de kazandığı için 12 öğrenciye birden mansiyon verilmiştir.

 

6-9 Yaş Bireysel Kategori Kazananlar Listesi

1.Lik Ödülü:  Damla Bakırcı

Juri Puan Ortalaması: 92,333  / Karşıyaka İZMİR

2.Lik Ödülü:  Rabianur Ortahisar

Juri Puan Ortalaması: 91,555 SAMSUN

3.Lük Ödülü: Ada Aydemir

Juri Puan Ortalaması: 90,888   Şehir KOCAELİ

 

 

6-9 Yaş Bireysel Mansiyonlar

 

1- Ahmet İhsan Pınarbaşı / Altındağ ANKARA

Aldığı Puan 90,444

 

2- Zümra Nur Orhan / Urla İzmir

Aldığı Puan 89,777

 

3- Sare Bozkut / BALIKESİR

Aldığı Puan 89,555

 

4- Esra Zeynep Yakışık / Pendik İSTANBUL

Aldığı Puan 89,111

 

5- Mira Ulusoy / Güzelbahçe İZMİR

Aldığı Puan 88,333

 

6- Nilsu Sürücü/ Narlıdere İZMİR

Aldığı Puan 87,555

 

7- Nilsu Sürücü/ Narlıdere İZMİR

Aldığı Puan 87,555

 

8- Neva Kendiroğlu / Muratpaşa ANTALYA

Aldığı Puan 87,444

 

9- Nehir Çağla Ersoy / Merdivenköy İSTANBUL

Aldığı Puan 87,111

 

10- Eylül Çelikkıran / İZMİR

Aldığı Puan 86,555

Not; 6 ve 7 sırada bulunan 87,555 puanla yarışan Nilsu Sürücü 2 ayrı eseri ile ve aynı puanla 2 ayrı

mansiyon almaya hak kazanmıştır. Sponsor firmaların seçecekleri mansiyon eserler 23 Nisan haftası açıklanacaktır.

 

Jüri Özel Ödülü

Esra Zeynep Yakışık / İSTANBUL

6-9 Yaş İlkokullar kategorisinde 90,667 Jüri puan ortalaması ile tek eserle

yarışmaya katılan bütün 6-9 yaş okulların ortalamasından daha fazla puan almıştır.

Önemli Not: Yarışmada verilen  bütün ödüller ve mansiyonlar, yarışmaya katılan okulun ve velinin doldurduğu başvuru formundaki sıralamaya göre yapılmıştır. Okul veya veli tarafından yapılmış olan başvuru sıralamasından doğacak hatalar için yarışmamız sorumlu tutulamaz.

 

Mansiyon kazananların sertifikaları, okul adına değil kazanan kişiye özel  düzenlenecektir.

2

RABİANUR ORTAHİSAR

Puan 91,555 Samsun

1

DAMLA BAKIRCI

Puan 92,333 İzmir

3

ADA AYDEMİR

Puan 90,888 Kocaeli

3-5 Yaş  Kategorisi  Yılın Çocuk Ressamları

Mansiyon Kazanan İsimler

MANSİYONLAR

1- Ahmet İhsan Pınarbaşı / Altındağ ANKARA  -  Aldığı Puan 90,444

2- Zümra Nur Orhan / Urla İZMİR - Aldığı Puan 89,777

3- Sare Bozkut / BALIKESİR - Aldığı Puan 89,555

4- Esra Zeynep Yakışık / Pendik İSTANBUL - Aldığı Puan 89,111

5- Mira Ulusoy / Güzelbahçe İZMİR - Aldığı Puan 88,333

 6- Nilsu Sürücü/ Narlıdere İZMİR - Aldığı Puan 87,555

7- Nilsu Sürücü/ Narlıdere İZMİR - Aldığı Puan 87,555

8- Neva Kendiroğlu / Muratpaşa ANTALYA - Aldığı Puan 87,444

9- Nehir Çağla Ersoy / Merdivenköy İSTANBUL - Aldığı Puan 87,111

10- Eylül Çelikkıran / İZMİR - Aldığı Puan 86,555

Not; 6 ve 7 sırada bulunan 87,555 puanla yarışan Nilsu Sürücü 2 ayrı eseri ile ve aynı puanla 2 ayrı

mansiyon almaya hak kazanmıştır. Sponsor firmaların seçecekleri mansiyon eserler 23 Nisan haftası açıklanacaktır.

 

 

 

 

KAZANANLAR

0533 166 01 60

Yılın En İyi Çocuk Ressamlarını

Yetiştiren Okullar Öğretmenleri ve Öğrencileri

6-9 Yaş Kategorisi 1. lik Ödülü

1

TEPEKÖY İLKOKULU

Mezitli MERSİN

1

BURCU İLASLAN

Anasınıfı Öğretmeni

1

RABİANUR ORTAHİSAR

1

RABİANUR ORTAHİSAR

1

RABİANUR ORTAHİSAR

1

RABİANUR ORTAHİSAR

1

RABİANUR ORTAHİSAR

6-9 Yaş Kategorisi 2. lik Ödülü

2

TEPEKÖY İLKOKULU

Mezitli MERSİN

2

BURCU İLASLAN

Anasınıfı Öğretmeni

1

RABİANUR ORTAHİSAR

1

RABİANUR ORTAHİSAR

1

RABİANUR ORTAHİSAR

1

RABİANUR ORTAHİSAR

1

RABİANUR ORTAHİSAR

6-9 Yaş Kategorisi 3. lük Ödülü

3

TEPEKÖY İLKOKULU

Mezitli MERSİN

3

BURCU İLASLAN

Anasınıfı Öğretmeni

3

RABİANUR ORTAHİSAR

3

RABİANUR ORTAHİSAR

3

RABİANUR ORTAHİSAR

MANSİYONLAR

1- Ahmet İhsan Pınarbaşı / Altındağ ANKARA  -  Aldığı Puan 90,444

2- Zümra Nur Orhan / Urla İZMİR - Aldığı Puan 89,777

3- Sare Bozkut / BALIKESİR - Aldığı Puan 89,555

4- Esra Zeynep Yakışık / Pendik İSTANBUL - Aldığı Puan 89,111

5- Mira Ulusoy / Güzelbahçe İZMİR - Aldığı Puan 88,333

 6- Nilsu Sürücü/ Narlıdere İZMİR - Aldığı Puan 87,555

7- Nilsu Sürücü/ Narlıdere İZMİR - Aldığı Puan 87,555

8- Neva Kendiroğlu / Muratpaşa ANTALYA - Aldığı Puan 87,444

9- Nehir Çağla Ersoy / Merdivenköy İSTANBUL - Aldığı Puan 87,111

10- Eylül Çelikkıran / İZMİR - Aldığı Puan 86,555

Not; 6 ve 7 sırada bulunan 87,555 puanla yarışan Nilsu Sürücü 2 ayrı eseri ile ve aynı puanla 2 ayrı

mansiyon almaya hak kazanmıştır. Sponsor firmaların seçecekleri mansiyon eserler 23 Nisan haftası açıklanacaktır.

 

 

 

 

Jüri Özel Ödülü

1

ESRA ZEYNEP YAKIŞIK

İSTANBUL

6-9 Yaş İlkokullar kategorisinde 90,667 Jüri puan ortalaması ile tek eserle

yarışmaya katılan bütün 6-9 yaş okulların ortalamasından daha fazla puan almıştır.